Promocje, kody, super oferty – zakupy internetowe i oszczędności

Zakupy za pośrednictwem sieci pozwalają nam nie tylko zaoszczędzić czas, ale także i spore kwoty pieniędzy – jest bowiem prawdą, że często te same produkty w internecie są znacznie tańsze od tych, które kupimy w sklepach stacjonarnych. Z czego to wynika? To proste – niższe koszty, szerszy zasięg, brak kosztów ponoszonych z wynajmem powierzchni, magazynowaniem (często jest tak, że produkt przez pośrednika bywa zamawiany dopiero w momencie wpłynięcia zamówienia od indywidualnego klienta). Więc i nam i firmie to się po prostu opłaca.

Niestety często nasze zakupy są nieprzemyślane i nie bardzo się w nie angażujemy, a na tym tracimy spore pieniądze – ok – nie każdy lubi biegać po sklepach i ma na to czas. Ale gdyby poświecił chwilę na zastanowienie i zaczął kupować przez internet, to naprawdę wydawałby mniej. Co prawda niektóre osoby nie wyobrażają sobie kupna niektórych produktów bez wcześniejszego przymierzenia, obejrzenia i dotknięcia, ale często jest przecież tak, że możemy udać się do sklepu stacjonarnego w tym właśnie celu, a potem możemy zamówić identyczny produkt w sieci.

Niektóre duże sklepy internetowe gwarantują też zupełnie bezpłatny zwrot lub wymianę towaru – w takim wypadku mamy pełne zabezpieczenie, że jeżeli coś nam się nie spodoba w zakupionym towarze, okaże się, że jednak nam nie pasuje – to bez przeszkód i dodatkowych kosztów, będziemy mogli wszystko zwrócić lub wymienić. To bardzo dobry sposób, który przemawia za robieniem zakupów w sieci.

Jedyną wadą jest może to, że zazwyczaj oczywiście takie zakupy chwilę trwają – towar musi przecież do nas dotrzeć kurierem lub pocztą, musi zostać skompletowany, wysłany itp. Nie jest to dziesięć minut , a tyle mogą trwać stacjonarne zakupy. No tak – jeżeli chcemy przepłacać, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy kupili to samo w sklepie stacjonarnym – ale jeżeli zależy nam na oszczędzaniu, to przecież wystarczy trochę wcześniej wszystko zaplanować i zamówić, by dotarło do nas na czas.

Zanim złożymy zamówienie w sieci warto też sprawdzić, czy dany sklep nie ma dostępnych kodów zniżkowych czy aktualnych rabatów – jest wiele wyszukiwarek, które to nam pokażą, czasami zapisując się po prostu do newslettera albo zakładając nowe konto klienta możemy dostać dodatkowe 10 czy 20 procent zniżki. Zawsze coś! Warto robić internetowe zakupy i zachować więcej kasy w kieszeni.

Pamiętajmy też o istnieniu popularnych serwisów z promocjami – tu pula promocyjnych przedmiotów czy usług jest ograniczona czasowo i ilościowo, więc od czasu do czasu warto się z nią zapoznać – może akurat trafimy na coś atrakcyjnego w ekstra cenie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

Wasze komentarze:

  1. Powiem wam, ze ja od kilku lat kupuję tylko i wyłącznie przez Internet – trochę trzeba się naklikać, by znaleźć dokładnie to, czego się szuka, ale za to ile się oszczędza (pieniędzy i bieganiny po sklepach) – nie wyobrażam sobie by mogło być inaczej

    Odpowiedz
  2. Ja jednak wolę coś pomacać przed zakupem, a jednak przy zakupach internetowych to nie jest możliwe…

    Odpowiedz
  3. Zawsze możesz wcześniej sprawdzić dany towar w jakimś sklepie stacjonarnym, a dopiero później złożyć zamówienie w Internecie. To najlepsza z możliwości, chociaż wiele sklepów internetowych oferuje także bezpłatny zwrot towaru.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz